Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kosher Sertifikası

Kosher Sertifikası

Kosher (koşer) sertifikası, Musevi inanışına göre uygun şekilde üretimi gerçekleştirilmiş olan ürünleri tescilleyen bir belgedir. Bu sertifika, ulusal ve uluslararası olarak yurt içinde ve dışında satışı gerçekleştirilecek olan ürün için geniş ve güvenilir bir sertifikasyon olanağı sunmaktadır. Kosher sertifikası olan firma ve iş yerlerinin uluslararası anlamda marka kalitelerinin ve güvenilirliğinin arttığı kaçınılmaz bir gerçektir.

Et ve et ürünü dışındaki ürünlerin de Koşere uygun olabilmesi ve Kosher sertifikası alabilmesi için haham (din adamları) tarafından denetlenmiş olmalıdır. Hijyen kurallarına uygunluğu ya da Musevi inançlarına aykırı hiçbir katkı maddesi, sağlığı kötü etkileyecek durum veya işlem basamakları içermemesi gereklidir. Bu sebeple Koşer sertifikası almak isteyen üretici firmalar bu gözlem ve denetimden geçmek durumundalar.

Piyasalar baz alınarak değerlendirme yapıldığında da Koşer (kosher) sertifikasının günümüzdeki önemi gözle görünür bir artış sergilemektedir. Bu sertifika sadece Yahudiler tarafından değil, Müslümanlar tarafından da talep görüyor. Müslümanlarca yenmesi haram olan domuz eti esas alındığında bu sertifika, gıda ürünün içerisinde domuz eti olup olmadığının da güvencesini vermektedir, çünkü Yahudilerde de domuz etinin tüketimi ve bulundurulması yasaktır. Yine aynı şekilde bilinçli tüketiciler tükettikleri ürünlerin sağlıklı, güvenilir ve % 100 e kadar ek hayvansal katkıların bulunmadığından emin olmak istiyor. Bundan dolayı da Koşer sertifikası bulunan ürünlere yöneliyorlar. Bu durumda sertifikanın piyasadaki önemi daha da artmaktadır.

Koşer sertifikası, Avrupa’ da birçok ülkede ürünlerin pazar sahalarındaki sunumunda ya da ihracatında ürünün daha kolay satılmasına olanak sağlıyor. Her geçen gün taleplerin de artması ile Kosher sertifikası, birbirinden bağımsız birden fazla işletme tarafından ürünlerine daha fazla uygulanmaktadır. Bu sayede bu firmalar, kendileri için uluslararası anlamda daha güvenli bir yer ve daha fazla müşteri potansiyeli elde ediyorlar.

Kosher (Koşer) Sertifikası Nasıl Alınır?

Kosher (koşer) sertifikasına sahip olmak artık bizimle çok daha kolay. Birkaç basit adımdan sonra tarafımızdan sertifikanız hazır hale getirilir.

Sizlerde bu sayede iş yerinizin adını ve ürünlerinizi yurt içinde/dışında daha güvenilir ve kaliteli bir biçimde tanıtma fırsatı elde edebilirsiniz.

Kosher (Koşer) Sertifikası İçin Yapılması Gereken Adımlar

SEO Yönetimi